A böngésződ nem támogatja a JavaScript-et!

A böngésződ nem támogatja a JavaScript-et!

CD Omega: Oratórium (Digipak)

Csökkentett ár! CD Omega: Oratórium (Digipak) Nagyobb

MCDA13003

Készleten

1 darab

2 841 Ft‎

-5%

2 990 Ft‎

Adatlap

Kiadói kód MCDA13003
Kiadó GrundRecords
Szerző(k) -
Nyelv magyar
Megjelenés 2013
ISBN -
Áfa % 27%

Címkék:

További információk

Az 2014-es Omega Oratórium az Omega dalokból álló szimfónikus trilógia harmadik, befejező része. Az Omega Rapszódia és Omega Szimfónia után egy újabb Omega spin-off, mely az eredeti szerzemények sorba-rendezésével, újragondolásával, áthangszerelésével új oldalról mutatja be az 50 éves életművet.

A transcendens, vallási témák köré szerveződött, templomi előadásokra szánt Omega Oratórium anyagát Liszt Ferenc - Les Préludes (Előjátékok) című szimfonikus költeménye foglalja keretbe.

A közismert Omega slágerek ezúttal vegyeskórus + szimfónikus + rockzenekari összetétellel, napjainknak megfelelő hangzással, új köntösben kerülnek bemutatásra, miközben az eredeti hanglemezeken szereplő felvételekkel összevetve izgalmas zenei utazásra invitál.

Az Omega Oratórium ötlete egy váratlan megkeresésnek köszönhető. A bátaszéki katolikus templom tornya életveszélyessé vált.Bontáskor találtak rá egy régi zsindely darabra, melyre a templom építésekor az egyik korabeli adományozó nevét írták rá. A bevésett Kóbor név a mai Omega-frontember, Kóbor János egyik felmenőjét örökítette meg az utókorszámára. Ekkor született meg az elhatározás egy jótékonysági koncert megrendezésére. Egy ilyen jótékonysági koncert stílusosan a templomban kell, hogy megszólaljon, lehetőleg olyan repertoárral és előadási móddal, amely egy hagyományos rock koncerttel szemben kellően igazodik a helyhez és annak szelleméhez. Így adódott az oratórium, mint forma a trilógia lezárásához.

Különös nyomatékot és lendületet adott az alkotáshoz a moszkvai egyházi kitüntetés 2013 májusában. Kóbor János a Nagykereszt Érdemrendet vehette át, míg az Omega együttes tagjai: Benkő László, Debreczeni Ferenc, Mihály Tamás és Molnár György a Mihail Alekszandrovics Romanov Nagyherceg Emlékéremben részesült.

Noha a trilógiát alkotó Szimfónia, Rapszódia és Oratórium látszólag a rockzenétől távoli műfajok, a szerzők az eredeti daloknak a szokásost messze meghaladó új értelmezést adtak, megtartva a rockzenei elemeket. Az új kontextusok nem öncélúak. A dalok új hangszerelésével, klasszikus zenei formákba öntésével a szándéka arra irányult, hogy az Omega együttes általlétrehozott életmű újabb zenei dimenziókban éljen tovább.

Trunkos András, az Omega Oratórium producere és menedzsere így vélekedik:

„Az Omega Oratóriumot lehet egy zenei kirándulásnak is tekinteni, de merem remélni, hogy kellő bölcsességgel csak jóval később tudják majd megítélni. Az Oratóriumban a közönségnem csak énekelni fog, hanem helyenként sírni is. Mert szép lesz! A szövegvilágot egészen bizsergető érzés együtt hallani, ez egy nagy hazatérése lesz sok dalnak. Olyannak is, amit ezerszer hallottunk és olyannak is, amit élőben még soha. Annak idején elképzelt az ember valamit, sokszor talán egy vallással átitatott, ha úgy tetszik transzcendens világba helyezve a mondanivalót. Ha belegondolunk, ott vannak a szövegekben is a Biblia jelképei, szimbólumai,amelyek a legjobban közvetítenek üzeneteket. Lehet-e jobb és őszintébb díszletet találni mindehhez, mint egy gyönyörű templom, oszlopcsarnokkal, fényekkel, óriási belmagassággal, oltárral, orgonával, de talán ami a legfontosabb, kíváncsi, nyitott szemekkel körülvéve. Az Omega Oratórium meg fogja érinteni az embereket.”

Az exkluzív digipackba csomagolt Omega Oratórium CD-n az Omega öt tagjából hárman szerepelnek. A felvételen Kóbor János, Debreczeni Ferenc és Benkő László mellett Szekeres Tamás gitáros, Gömöry Zsolt billentyűs, Küronya Miklós és Szöllössy Kati basszusgitárosok játéka hallható. Őket egészíti ki a Nyíregyházi Cantemus Kórus.

Mihály Tamás basszusgitáros, Molnár György gitáros, valamint az egykori billentyűs Presser Gábor ugyan a felvételeken nem működtek közre, de szerzőként mindhárman jelen vannak.

Zene: Benkő László, Debreczeni Ferenc, Kóbor János, Mihály Tamás, Molnár György, Presser Gábor, Liszt Ferenc

Szöveg: Adamis Anna, Bródy János, Sülyi Péter, Trunkos András, Várszegi Gábor

Nagyzenekari hangszerelés: Gömöry Zsolt, Turcsán András

Hangfelvétel: Gömöry Zsolt, Kóbor János, Küronya Miklós, Turcsán András

Producer: Kóbor János, Trunkos András

Benkő László - billentyűs hangszerek
Debreczeni Ferenc - dob és ütőhangszerek
Gömöry Zsolt - billentyűs hangszerek
Kóbor János - ének, vokál
Küronya Miklós - basszusgitár
Szekeres Tamás - gitár
Szöllössy Kati - basszusgitár

Nyíregyházi Cantemus Kórus

01. Les Preludes - Nyitány  
02. Hajnal a város felett
03. Egy életre szól  
04. Boldog angyalok
05. A legenda  
06. Az éjszakai országúton
07. Ne legyen  
08. Ballada a fegyverkovács fiáról
09. Álmod őrzi egy kép  
10. Én elmegyek
11. Megszentelt világ  
12. Szállj le hozzánk angyal (Ördögi cirkusz)
13. Koncert a Mennyben  
14. Egy új nap a Teremtésben
15. Az égben lebegők csarnoka  
16. Les Preludes - Finálé

Kapcsolódó termékek